ZPOMALENÍ

Někdy potřebujeme zpomalit a odpočinout si, dovolme si to.

Pokud hodně pracujeme, tak vydáváme energii, kterou potřebujeme následně někde zase načerpat.

Co Vám pomáhá a jak dobíjíte energii? 


...příběh em...


Co mi pomáhá a jak zpomaluji?

Mám ráda svou práci. Činnost si naplánuji, řeknu si co k tomu potřebuji a vrhnu se do práce. Vždy když se sama rozhodnu co chci stihnout, jde to pak samo a pracuje se mi moc dobře. Taky si proto vytvořím podmínky, aby se mi dobře pracovalo.

Dnes jsem se, ale dostala do fáze, kdy jsem najednou potřebovala zpomalit, odpočinout si, vydechnout a prostě na chvíli zpomalit. 

...jak to bylo aneb na plný plyn...

Byla jsem tehdy v Brně v bytě, kde jsem intenzivně pracovala na projektu, pro který jsem se rozhodla a činnost na něm mě naprosto pohltila. Na činnosti, kterou jsem věděla, že potřebuji stihnout jsem pracovala intenzivně celý týden. Skoro jsem nespala, protože jsem se těšila na další den, abych mohla pokračovat dál. Už jsem byla, ale unavená a i když jsem věděla, že chci pracovat dál, moje tělo mi říkalo "zpomal".

A tak jsem si položila otázku, co potřebuji?  

Zjistila jsem, že potřebuji změnu, ale především prostředí. Už jsem nedokázala být zavřená na jednom místě a už vůbec ne v bytě, když venku bylo tak krásně. Chtěla jsem přírodu kolem sebe, nějaké místo, kde budu moct být sama a nerušeně pracovat. Chvilku jsem přemýšlela a hned mě napadlo, že chalupa bude to pravé místo.

Zavolala jsem mámě, která tam trávila velkou část léta, protože učila ve škole a měla tou dobou ještě prázdniny. Máma hned souhlasila a přijela pro mě na vlak, kterým jsem z Brna přijela. Společně jsme tedy strávily víkend a v neděli mamča odjížděla zpět domů, aby se začala připravovat na nový školní rok, který jí čekal.

A tak v neděli začalo moje další týdenní pracovní nasazení. Potřebovala jsem se soustředit na jednu věc a to na práci na projektu a proto jsem veškerou práci, kterou jsem měla rozdělanou dokončila 

Očima em

Co mi pomáhá a jak zpomaluji?

You can also use blockquote formatting to quote some wise words.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni.