Jak na sny

"Co je důležité, je očím neviditelné." Jedna věta, spoustu významů.


JAK NA SNY

V dnešní době máme kolem sebe spoustu informací a tak se učíme s informacemi pracovat intuitivně. Hledáme svoje sny a svoje pravdy:) Žijeme ve světě, který si můžeme vytvářet podle sebe tak, aby nám tady v něm společně bylo dobře. Pokud chceme prožívat každý den naplno a nalézt svoje sny, může nám pomoc inspirace a naše tvořivost.


DĚTSTVÍ & DOSPĚLOST

Žijeme svůj život 

Inspirace je všude kolem nás. Udržuje nás v přítomném okamžiku. Stalo se Vám někdy, že jste šli po ulici a najednou jste se přistihli, že se díváte úplně "do blba", jak se říkalo, když jsem byla malá. Třeba se zakoukáte na včelku, která Vám prolétne kolem Vašeho ramena a pravděpodobně Vám zrovna svým bzučením, předává nějakou zprávu, které ale ještě ne tak jasně rozumíte.


"Miluji koukání do blba. Je to přesně ta chvíle zastavení a odpočinku pro naši mysl, kterou jednou za čas potřebuje každý. Myšlenky si odpočinou, aby mohly později opět přicházet a pomáhat nám pochopit odpovědi na naše otázky :)"


Jak chceme žít a co učíme naše děti?

Každý jsme jiný a máme jiný příběh. Učíme děti, aby se dokázaly postavit ke každé situaci zodpovědně a zvládli ji vyřešit, jak nejlépe v danou chvíli mohou. Řekla bych, že všichni chceme, aby naše děti byly šťastné a dokázaly žít v současné době.

Ale chceme, aby se naučili žít v systému a nebo chceme, aby ho dokázali zlepšovat a měnit?


"Pokud se rozhodneme podporovat děti v tom, aby dokázali náš svět zlepšovat a vytvářet novou strukturu, položíme si otázku:"


Jak jim mohu pomáhat já jako dospělý?

V první řadě je důležité vědět, co si přejeme a jaké máme sny my. Tzn. můžeme si nakreslit, pojmenovat, vizualizovat, jak náš život vypadá. Je potřeba být konkrétní (jak pracuji a kde, jaký je můj partner, jaké jsou mé vztahy, komu pomáhám svou činností,...).

No a pak už jen stačí důvěřovat. Děti vedeme intuitivně, jak nejlépe to dokážeme v daný moment. 


"Když jsme byli malí, věděli jsme po čem naše srdce touží a co se v tomto životě máme naučit. Důvěřovali jsme své intuici. Pak jsme se naučili myslet, což je skvělé, ale už nám nikdo neřekl, že můžeme tyto dvě oblasti propojit. Pokud tedy jako dospělí opět uvěříme v naši intuici, můžeme uskutečnit všechny naše sny."


TRÉNINK

Jaké jsou naše sny? Jaké sny jsme měli když jsme byli malí?

Jak tedy učíme děti žít a jak žijeme my?


Sepište si nebo nakreslete své sny. (P.S.: možná jste to udělali jako děti, tak si jen vzpomeňte právě TEĎ:) Malé, velké, všechny co jste měli jako děti nebo máte nyní.


Pokud si u něčeho řeknete, že to není možné...zkuste si představit, že se Váš sen naplnil. Buďte konkrétní a vnímejte, jak se cítíte? Třeba zjistíte, že tento sen už pro Vás není Vaším snem a nebo naopak, stále je to Váš sen. A pokud se rozhodnete žít svůj sen, začnete důvěřovat a řeknete si, že možné je vše.


INSPIRUJEME SE


Nasloucháme ušima nebo myšlenkami? Čteme nebo vidíme očima? Používáme důležitá slova a jak s nimi pracujeme? 
Čtěme společně krásné knihy, ať jsou jakkékoli. Každá kniha, která k nám přijde, je v daný okamžik moudrá a je určena přímo pro nás. Někdy knihu nemusíme přečíst celou, ale stačí nám jedna kapitola a my rozumíme sdělení, které nám měla přinést. Jindy čteme déle a jdeme hlouběji. Záleží jen a jen na nás a na přítomném okamžiku. 

Miluji dětské knihy. Knihy k nám mluví a sdělují nám přesně to, co můžeme slyšet v danou chvíli. Objevujme společně naše skrytá tajemství.  


Můj Tip na knihy: 

Přeji Vám, ať pochopíte své myšlenky a uvěříte svým pocitům. Můžou Vám pomoct uvědomit si své sny. Díky tomu pak svůj sen zhmotňujete do přítomnosti:)


"Miluji své sny a plním si je."


P.S.: Před nějakou dobou jsem ještě nevěděla, že nějaké sny mám nebo spíš jsem možná měla strach nějaké mít, abych nezpůsobila bolest někomu jinému, třeba právě tím, že si je začnu plnit. Teď už vím, že je to nesmysl. Pokud neznáme své sny a nejdeme si za nimi, nejvíc ubližujeme sami sobě. Takže hurá do svých snů. Ať vytváří naši realitu v přítomném okamžiku:)

s láskou em