Tvoříš svůj příběh

Jak začít tvořit svůj vlastní příběh? 

O co jde? Jak na to?

Výzva měsíce

Když jsme se narodili byli jsme šťastní a vše jsme chtěli znát a poznávat. Radovali jsme se z každé maličkosti. Když jsme udělali chybu, tak jsme "šli" klidně na další, protože jsme věděli, že stejnou už nechceme udělat a maximálně uděláme prostě jinou.

Jako děti jsme znali svou vlastní hodnotu a věděli jsme, že jsme skvělí přesně takoví jací jsme. Později nám lidé začali říkat, co bychom měli dělat, jak bychom se měli chovat nebo kým jsme.


O co jde?


Je to vlastně proces, který u každého probíhá podobně. Nejdříve si naše duše vybere rodinu, do které se chce narodit. Zvolí si ji podle toho, která je jí nejvíce podobná a může jí tak předat to, co si sama zvolila, že se v tomto životě chce naučit.

My jsme těmi, kdo si volí lekce, kterými si chceme projít. V každé situaci se můžeme něčemu naučit a posunout se o kousek dál v našem celoživotním učení. Máme obrovský potenciál a důležité je uvědomit si, že každou lekci můžeme zvládnout. Je to naše cesta a je v naší moci ji zvládnout.

To, že jsme součástí naší rodiny, ale neznamená, že musíme žít stejně jako právě naše rodina nebo lidé kolem nás. Jakmile si uvědomíme, že nám lidé kolem nás předali to nejlepší co v daný okamžik mohli, můžeme vykročit do svého vlastního života a začít tvořit vlastní život.

Pokud nám tedy nevyhovuje náš směr cesty, můžeme jej změnit. Jistě, nemusí to být vždy lehké, ale už jen to, že si uvědomujeme, potřebu nějaké změny ve svém životě je přece úžasné. Věřte, že v sobě máme obrovskou sílu a odvahu, díky které si život můžeme začít tvořit podle sebe.

"Dnes už žijeme jinak a je na nás, jak žít chceme." 

Proto si pojďme trochu přát a zamyslet se nad tím, jak vlastně náš život má vypadat. S jakými informacemi v našem životě souhlasíme (a přijímáme je jako vlastní pravdu) a s čím nesouhlasíme (tedy víme, že je to může být jen pravda někoho jiného).


Jak na to?  


Pro lepší pochopení si představte hvězdnou oblohu. S hvězdami na obloze můžeš pracovat. Můžeš ji přesunout, pozměnit a nebo ji dát úplně pryč. Každá obloha však může být proměnlivá. Proto i tu svou, můžeš tvořit podle sebe. Záleží, kterou hvězdu na své obloze chceš mít a která už tam nepatří.

"Tvoje hvězdná obloha je úžasná a jedinečná. "

S hvězdami na své obloze můžeš tedy pracovat, jako se svými informacemi. Za svůj život jsme se naučili a přijali spoustu informací. Můžeš se sám/a sebe ptát na otázky, které tě zajímají. A to kdykoliv během svého života. Pokud ti tedy nějaká informace nebude dávat smysl, ptej se: "Proč?".

Může to být například: jak a kde žiji? jaké je prostředí kolem mě? jaké mám lidi kolem sebe? dělám to co mě naplňuje? co je mým posláním?,...

Jde o proces. Není potřeba být s tímto cvičením hotový hned ;)


VÝZVA MĚSÍCE

KROKY:

1. Zkus se na výzvu zaměřit po dobu jednoho měsíce. 

2. Sepiš si veškeré informace, které ti ve tvém životě nedávají smysl nebo nevíš proč je děláš.

3. Nehodnoť se a neposuzuj, jen pozoruj, co všechno tě napadá. 


Teď postup o krok dál a napiš si nebo nakresli, jak by tvůj život měl vypadat...

Podívejte se na sebe, jako na postavu, která hraje ve filmu. Co bys jí následně poradil/a? Můžeš se ptát na otázku: "Co asi tato postava potřebuje?" 

Představ si film, ve kterém hraješ hlavní roli. A řekni nahlas nebo v duchu: "Jsem hlavní postava svého příběhu."

Tohle je Tvůj příběh a ty píšeš jeho scénář. Věř, že každý z nás je hlavní postavou ve svém příběhu. Všichni ostatní jsou vedlejší role. Pokud s něčím nejsi spokojený/á, zjisti co potřebuješ a rozhodni se pro změnu.DALŠÍ KROKY:

4. Dívej se na sebe jako na hlavní postavu filmu.

5. Napiš si: Jaká by měla tato postava být?

- jak se má chovat k sobě a druhým? jak a kde má žít? o co se zajímá?

- jaké má silné stránky? v čem je výjimečná? co se jí daří?

- jaká je její rodina a lidé kolem? v čem pomáhá nebo co zlepšuje?

6. Začni se chovat jako hlavní postava filmu.

7. Mysli stále na vedlejší postavy. Každá tato postava má ve tvém příběhu svůj důvod a je jeho součástí. Přemýšlej tedy nad tím, jak k nim přistupuješ. Čeho si na nich vážíš a jaké tyto postavy vlastně jsou.

8. Napiš si svůj příběh, ve kterém je možné všechno. To, čemu tvá mysl uvěří, může také uskutečnit." 


"Vše co děláme, děláme nejlépe, jak v dané chvíli můžeme."Věřím, že Váš příběh je úžasný a jsem vděčná, že v něm mohu být součástí.

s láskou em