ARTETERAPIE jako součást naší tvořivosti a sebepoznání?

05.03.2019

Sebepoznávání skrze arteterapii? Otevřená komunikace tvořením?

Odbourání bloků tvořivosti?

Za vzděláváním je někdy potřeba vyrazit i mimo Brno a tak jsem vyrazila na Pražskou vysokou školu psychosociálních studií.(PVŠPS)

Škola PVŠPS mimo dlouhodobé studium a výcviky nabízí širokou nabídku víkendových seminářů.

Zúčastnila jsem se víkendového kurzu Arteterapie.

Info o semináři?

Seminář arteterapie v sobě kombinuje teorii i sebezkušenost v oblasti využití arteterapie pro individuální, párovou i skupinovou terapii.

Jak seminář probíhal?

Celý kurz byl rozdělen do dvou dnů (pátek a sobota). Kurzem nás provázela PhDr. Bc. Ingrid Hanušová. Na semináři jsme se dozvěděli základní informace o arteterapii a na co se zaměřit při práci s jednotlivcem či skupinou. Celé dva dny byly hodně praktické, což mi moc vyhovovalo.

Nocleh? Pokud dojíždíte z daleka můžete ve škole také nocovat, což je skvělé na ušetření svého času ;)

více viz odkaz

Cena? Cena za 2 denní seminář je 1750,- Kč. Dané téma vedou odborníci a proto mi cena přijde velmi příznivá.

Komu bych seminář doporučila?

Semináře jsou pro pedagogické pracovníky, psychology, ale také pro lidi, kteří se chtějí sebevzdělávat. Věřím, že informace které si zažijete, rozhodně uplatníte ve svém životě. Můžete, tak lépe pochopit sebe, ale i ostatní.

Nabídka seminářů?

Mezi další zajímavé semináře patří například: Autogenní trénink, Řešení konfliktů vyjednáváním, Gestalt terapie - poznávání sebe a druhých "Tady a teď"Komunikační technikyZáklady koučováníPráce se stresemCesta dramaterapie: Rozhovor s vnitřním partneremTvarová terapie u dětí, a další...


Přeji Vám ať si seminář užijete Em

příběh níže...

Příběh Em...

Na školu PVŠPS jsem dostala tip od kamaráda. A protože mě láká spoustu témat, která na této škole nabízejí, bylo pro mě trochu těžké si vybrat. Nakonec jsem, ale zvolila Arteterapii, protože mě to k ní táhne už delší dobu. Baví mě propojovat komunikaci s tvořením.

Na tomto semináři jsem pochopila, jak moc nám může být arteterapie užitečná v denním životě. Skrze umění můžeme komunikovat sami se sebou nebo naopak pomoci někomu jinému. Arteterapie je hodně přínosná hlavně pro klienty, kteří mají "blok" nebo-li strach otevřít se komunikaci.  Tato metoda může klientovi pomoct otevřít témata, která jsou skrytá uvnitř každého z nás.

Na arteterapii se mi nejvíce líbí, že můžeme využít široké nabídky technik (od malby, kresby přes práci s kartami či kameny nebo hlínou). Kreativitě se meze nekladou :) Řekla bych, že terapeut by měl být průvodce pro klienta. Měl by naslouchat a klienta provázet za pomoci jednoduchých otázek.

Na tomto semináři jsem potkala opět úžasné lidi. Děkuji za Vás :) Jsem vděčná, že jsem mohla pochopit, proč kreslím od střední školy ilustraci jedné postavy, která většinou vypadá stále stejně. V průběhu asi 15-ti let, ale prošla jistým vývojem. Pochopila jsem, že postava prochází určitým vývojem stejně jako já. Jak pracuji se svými strachy a bloky, tak podle toho se mění i moje kresba. Je to všechno tak zajímavé...juchůůů:)

Mimo jiné jsem si vyzkoušela třeba techniku dialogu s kolegou pouze kresbou na papíře. A bylo zajímavé sledovat, jak kdo reaguje a jak se chová (respektujeme sebe, ale i druhé?).

Tohle mi dává smysl...


"Pokud se rozhodneme jít cestou vzdělávání a učení se svým životem,

náš život nás pohltí a začne nás neuvěřitelně bavit."


Mějte se krásně tvořivě 

s láskou Em