Dech a sexuální energie

03.05.2019

Jak často věnujeme pozornost svému dechu?

A co naše energie, jak s ní denně pracujeme?

S Daliborem Neuwirtem jsem se setkala již na několika workshopech / kurzech.

A protože se mi líbí styl, jakým své lekce vede, zavítala jsem na otevřenou lekci workshopu Dech & sexuální energie.

Z kurzů vždy odcházím s nějakými novými myšlenkami, které mohu následně přenést do svého života a na této lekci tomu nebylo jinak:)


Jak funguje tok naší energie v našem těle?

Jak se zharmonizovat?

Je možné zasít "semínko" záměru za pomocí svého dechu a rozproudění své energie?


Je úžasné co naše tělo dokáže a věřím, že až se ho naučíme bezpodmínečně milovat, dovolíme si prožívat spojení duše se svým tělem.

Jak lekce probíhala?

Na začátku lekce jsme se prodýchali, uvolnili své tělo a zklidnili svou mysl, za pomocí jednoduchých dechových technik a následně krátkou meditací.

Pak jsme pracovali se svým dechem a se svou energií. Zkoušeli jsme rozproudit energii do jednotlivých částí těla a pak do těla celého. Moc zajímavá byla technika záměru, kterou jsem si s radostí vnesla do svého života a nyní ji používám vždy, když se chci na něco zaměřit a nebo potřebuji vědět odpovědi na své otázky.

Věřím, že naše duše moc dobře ví, co zde má za úkol a co by se chtěla naučit. Od našeho těla žádá jen to, aby jí naslouchalo a nechalo se vést.


"Naslouchejme svému tělu a přijímejme tak dary, které nám život přináší."


Co je pro Vás meditace?

Tato otázka mě moc potěšila. Potvrdila moji teorii, že meditace je jakákoliv činnost, při které se mysl soustředí výhradně na daný okamžik.

Ano, můžete sedět v tureckém sedu, mít zavřené oči a "jen" dýchat. Ale co když tento styl meditace prostě není pro Vás? Nezoufejte, dělejte prostě vše intuitivně a netlačte své tělo a mysl do činností, které pro ně nejsou přirozené.

Cvičení dělá mistra, tedy pokud budete něco trénovat budete se zlepšovat a jistě dosáhnete svého cíle. Nicméně se nejdřív zamysleme nad otázkou: "Co je pro mě meditace?"

Já medituji třeba když můžu psát krasopis, nebo malovat, nebo hrát na hudební nástroj, zpívat, nebo při nějaké meditační hudbě, kdy prostě jen ležím a relaxuji...

Často mi při jakékoliv činnosti, kdy jsem plně v přítomnosti přicházejí na mysl právě ty nejlepší myšlenky a nápady. Chvíli jim věnuji pozornost, pozoruji, jestli ve mě daná myšlenka vyvolá nějaký příjemný pocit a pokud ano, tak si ji zapíšu a vím, že se k ní kdykoliv můžu vrátit a rozvíjet ji až na ni budu mít energii.

A ono to FUNGUJE...nápady pak přichází vždy v ten správný čas a myšlenky mě neodvádějí z přítomnosti :)

Zkuste svému dechu začít věnovat pozornost. A pokud chcete techniku svého dechu zlepšovat a nechat se vést, můžete začít navštěvovat dlouhodobější kurz Dech & sexuální energie, který Dalibor nabízí v podobě 10 lekcí rozložených do 10 týdnů.


S láskou em