Jdeš vlastní cestou?

26.01.2019

Jak ten čas letí...

...co bylo včera je minulost a co bylo před rokem, jako by už ani nebylo. Ale vlastně mám moc ráda ty chvíle, kdy se můžeme ohlédnout zpět, a říct si: "Ty jo, to byla skvělá cesta, která je za mnou"

A tak jsem se zamyslela, kde se ta moje "životní cesta" vlastně rozběhla?

Nevím přesně, kdy to bylo, ale jako zlomový okamžik vnímám setkání s Filipem Vítkem a nadačním fondem Lepší vyhlídky. Bylo to pro mě období, kdy jsem začala navštěvovat různé přednášky od inspirujících lidí, které tehdy často probíhaly různě po Brně a nejčastěji v Impact Hubu. A pak jsem dostala tip od své úžasné sestry na kurz, Jdi vlastní cestou. A řekla bych, že to byly mé první krůčky v osobním rozvoji.

Kurz byl velmi dobře rozvržen. Skládal se ze tří setkání, které byly systematicky rozděleny do tří dnů. Mezi jednotlivými dny byly jasně stanovené časové intervaly. Člověk, tak měl čas, vše vstřebat a srovnat si myšlenky. 

A protože Filip rozhodně hodně ovlivnil můj směr života, tak mě zajímalo co teď dělá. Kurz Jdi vlastní cestou asi už neprobíhá. Vše se mění a vyvíjí, takže určitě i jeho cesta se posunula někam dál a tak jsem trošku začala googlit :)

A hle...Filip má nový projekt, který se jmenuje Zrození řečníka.

Zrození řečníka

"Každý máme konkrétní řečnické talenty. Účastníkům je pomohu objevit a z průměrných prezentací se stanou prezentace nadprůměrné. S talenty pracuji intenzivně od roku 2012. Je to radost sledovat, jak lidé objevují své silné stránky nejen v prezentacích. :) " ...z Filipova webu

Tak tento projekt vypadá moc dobře a vím, že i mě by se rozvíjení řečnického talentu občas dost hodilo. Myslím si, že jedna s těch asi nejtěžších věcí je umění mluvit. Dokázat popsat své myšlenky a své pocity pomocí slov. Ať už je to jen v okruhu svých známých a nebo před širokou veřejností.

Mluvíme denně a kolikrát za den se přistihneme, že říkáme naprosto zbytečná slova?

Nebo řekneme něco, co nás mrzí, protože jsme to vlastně chtěli říci jinak?

...tak a jsme zase u komunikace :D Učme se používat dar s názvem "řeč", protože tento dar není samozřejmost. A věřím, že nám byl dán, abychom s ním zacházeli s rozumně.


krásný den Em