Máte rádi Jazz/classic/folk/poetry?

18.02.2019

Když někdo zpívá a skládá co mu srdce říká?

Bára Zmeková
Skladatelka a multiinstrumentalistka, pohybující se mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou.

V Brně Bára Zmeková představí svou novou desku v sestavě Vlado Micenko (kontrabas), Viktor Dořičák (bicí), Michal Mihok (akordeon), Nina Marinová (housle) a Ondřej Vychodil (basklarinet). Bářina hudba vás osloví svou naléhavostí, důvtipem, osobitými texty a skvělými aranžemi. Pro její živá vystoupení je velmi příznačná intenzivní atmosféra, kterou však odlehčuje nadhledem a humorem. Posluchači její koncerty označují jako "soul trip" nebo "poezii v hudbě".

Tak přijďte za poslechem: Bára Zmeková a hosté: křest nového alba | Kabinet MÚZ.

Příběh Em...

Asi před rokem mi moje sestra řekla, jestli bych s ní šla na koncert Báry Zmekové. Tehdy to pro mě bylo jen neznámé jméno. Ale protože většinou dávám na intuici a taky na doporučení lidí, kteří mě něčím inspirují a kterých si vážím, tak bylo jasné, že půjdu :D

Zpětně jsem velmi vděčná za ten okamžik, kdy jsem poprvé zaslechla naživo zpívat Báru, v nahrávacím studiu Amaro Records v Brně.

Matně si vzpomínám na ten večer. Ale pocity, které jsem zažívala během koncertu si pamatuji velmi živě doteď. Bára mě zaujala lehkostí a autenticitou, se kterou vystupovala. Prožívala jsem radost, vášeň, sílu, smutek, životní energii i nostalgii. Těch pocitů, co se ve mě odehrálo během jednoho večera, bylo opravdu mnoho. Zdálo se mi, že mi Bářiny texty mluví z duše.


"Jak člověk pozná, že je nějaká hudba dobrá?" 


Myslím, že je to jednoduché: "prostě to cítíte":) Cítíte, že s Vámi hudba něco dělá...je Vám dobře, touláte se ve vzpomínkách a nebo jen poletujete ve svém snovém světě, který je plný rozmanitých barev a tónů. Miluji hudbu!

Těším se na další setkání

s láskou Em