Máte rádi tajemství vesmíru?

14.05.2019

Jak často pozorujeme hvězdy na obloze?

Máte rádi planetária a přejete si, aby hvězdy přišli přímo k vám?

Když jsem byla dítě matně si pamatuji, jak mě fascinoval Vesmír. Barvy mlhovin, které je na obloze schopný vykreslit nebo jeho mystičnost a tajuplnost, která se skrývá v každém věčeru. Snadvšechny děti milují Vesmír.

A proč tomu tak je? Hledejme své odpovědi, možná se jednou setkáme a budeme si o tom vyprávět a vymýšlet úžasné příběhy plné fantazie.

Jeden den za mnou přišel můj úžasný žák (zároveň životní učitel) s prosbou, jestli by do školy mohl přijet jeho soused a postavit nám ve škole Planetárium. Tehdy jsem o Planetariu Morava slyšela poprvé. Snažím se naslouchat prosbám dětí a jsem ráda když je v mých silách je splnit, případně naplánovat. A tak jsem pozvala Planetarium k nám do školy.Rodinný projekt a spolek Planetárium Morava

Planetarium Morava je planetárium mobilního typu. Projekt je zaměřen především na vzdělávání na školách, ale je možné si planetárium domluvit i na veřejné, soukromé či firemní akce.

Jak akce probíhala?

Zarezervovala jsem termín, který nám vzájemně vyhovoval. V domluvený čas dorazil úžasný lektor Milan (tvůrce projektu), který si dovezl a připravil promítací kopuli planetária. Nachystání spočívalo v nafouknutí kopule, což zabralo maximálně 30minut.

Bylo to fantastické, najednou jsme měli celý vesmír u nás ve třídě. Do kopule jsme si lehli na připravené deky a karimatky. Vybrali jsme program a už jsme jen relaxovali a pozorovali nebe. Nevím, jestli jsem byla nadšená víc já a nebo děti. Nakonci filmu byl ještě prostor na zvídavé otázky dětí, které Milan s velkým nadšením a trpělivostí zodpovídal.

Velikost kopule planetária? Můžete si vybrat ze tří velikostí kopule. Podle vašich potřeb, záleží na velikosti prostoru nebo velikosti  skupiny (malá, středí, velká).

Nabídka filmů je široká a vybere si každý podle svých preferencí. Záleží pro jakou věkovou skupinu film a program je. Milan nám velmi vstřícně poradil s výběrem programu tak, aby splnil naše očekávání.

A na čem se ještě podílí tento úžasný spolek?


Založili neziskovou organizaci a ve formě zapsaného spolku na vytváření akcí pro sociálně slabé, postižené nebo formou podpory k jiným neziskovým projektům. Také se snaží podporovat a pořádat akce, které mají smysl a pomáhají, jak po stránce psychické nebo po stránce finanční. Spolupracují s řadou neziskových projektů např. Hobit či Dobrocentrum. 


Někdy máme vše blíž, než si myslíme. Pokud Vás tedy zajímá Vesmír a jeho tajemství, můžete navštívit třeba brněnské planetárium a nebo prostě nechejte, aby Hvězdy "přišli" přímo k Vám a dejte se na cestu s Planetariem Morava.


"Vše má své kouzlo a někdy stačí, když položíme správnou otázku.

Co nás zajímá a na co potřebujeme znát odpověď?

Vesmír nám odpověď velmi rád pošle, jen je potřeba, abychom naslouchali.


Krásný a tajuplný den

s láskou em


...tip na krásně ilustrovanou knihu Malý princ...