Máte vášeň pro kaligrafii?

13.02.2019

Písmo jako vyjádření Vašich slov a myšlenek?

Nechte skrze písmo promluvit umělce uvnitř Vás a vyjadřujte tak svou vnitřní krásu:)

Věřím tomu, že co napíšeme ručně si mnohem lépe zapamatujeme, než když to "naťukáme" do počítače. Protože naše tělo je propojeno s myslí a naší duší. Řekla bych, že bez bloku a tužky ani nevyjdu z domu :D (co kdyby náhodou přišel nějaký nápad, myšlenka a budu si ji chtít zaznamenat, že?)

A protože mám ráda pěkné a harmonické věci kolem sebe, tak mě přirozeně táhne i krása v podobě písma a kaligrafie.

Navštívila jsem kurz Psaní je hraní

Jaký byl průběh kurzu?

Kurz jsem navštívila v Brněnském Impact Hubu. Na kurzu se nás sešlo asi 10-15 účastnic, tedy příjemný počet. Už při příchodu na nás čekaly nádherně připravená pracovní místa.

Krátce jsme se seznámili a hned jsme se vrhli do práce. Lektorka se nám po celou dobu kurzu věnovala a byla otevřena jakémukoli dotazu a společné diskuzi.

Řekli jsme si něco o moderní kaligrafií a byly nám představeny pomůcky se kterými jsme následně pracovali. A jak sama píše na své stránce:


"Na kurzu Psaní je hraní vás naučím krásně psát. Provedu Vás začátky krasopisu, naučíte se psát brush penem, speciálním fixem se štětcovým hrotem určeným pro moderní kaligrafii. Poradím vám s výběrem dalších psacích potřeb, papíru a poodhalím kouzlo světa moderní kaligrafie". 


ANO, vše tak opravdu bylo :) Na kurzu dostanete informace, které Vám pomůžou nahlédnout do světa kaligrafie. A pak už je to jen na Vás...protože "Cvičení dělá mistra". Je na Vás v jaké míře se chcete moderní kaligrafii věnovat.

Podnikáte a rádi byste si vytvořili tiskoviny ke své propagaci?

Chcete psát krásné dopisy Vašim kamarádům?

Rádi byste tvořili přáníčka pro radost svých blízkých?

Co Vás motivuje naučit se krásně psát? Každý si můžete odpovědět a pak už jen přijít na kurz :)


Tip na nákup pomůcek na krasopsaní: brushpen.cz


Přeji Vám krásné krasopsaní Em

(příběh níže) 

Příběh Em...

Písmo pro mě byla vždy hodně srdcová záležitost. Jako malá jsem zkoušela různé sklony písma, hrála jsem si s nadpisy, tvořila jsem plakáty, obrazy nebo psala dopisy.

Později jsem studovala grafickou školu, kde jedním z hlavních předmětů byl předmět Písmo. Později jsme pracovali například na autorské abecedě. Bavilo mě to :)

Co mě trochu trápí?

Vím, že spoustu z Vás jste neměli štěstí na pochopení. Jako malé děti jste mohli slýchat:

Neškrábej tak!

Drž tu tužku pořádně!

Ty vůbec neumíš psát a navíc to po tobě nikdo nepřečte!

Fuj! To jsou věty. Člověka z toho úplně zamrazí :/

Každý máme v sobě talent na tvoření a to, že se každý vyjadřujeme jen trošku jinak neznamená, že jsme neschopní. To, že neumíte psát nebo škrábete...nemusí být pravda. Je to jen domněnka, kterou Vám někdo vytvořil v hlavě...lež o Vás samotných, kterou jste přijali, jako svou pravdu.

Chtěla bych, aby jste tvořili, psali a bourali tyto cizí lži o Vás samotných. Pokud tedy Vaše duše cítí, že by se chtěla vyjádřit skrze písmo...zbourejte svůj strach a jděte do toho...

...Pište, tvořte, tak jak to umíte...nejdůležitější je, jestli Vám to dělá radost :)

Vždy když píšu, moje soustředění je plně zaměřeno na přítomný okamžik. Je to pro mě, jako meditace a čas zastavení, který někdy potřebuje každý z nás.


s láskou Em