Pohyb aneb jak napravit vzorce svého těla?

14.02.2019

Máte rádi pohyb a různé druhy sportu?

Věnujete se sportu profesionálně a nebo jen tak pro radost?

Položili jste si už někdy otázku "dělám ten cvik dobře"?

Pokud ANO, tak čtěte dále ;)

Dříve jsem své tělo neposlouchala tak jako dnes. Ale protože DNES, už jsem zas o něco chytřejší než jsem byla VČERA, tak jsem se rozhodla, že si svého těla budu vážit víc a děkovat mu za to, co všechno zvládá.

Připravila jsem si proto pro sebe odměnu. Navštívila jsem kamarádku, která pracuje, jako fyzioterapeutka. Několikrát jsem u Kamči byla, když jsem potřebovala pomoc s uvolněním bolesti zad.

Před nějakou dobou mě Kamča pozvala, ať vyzkouším systém Redcord medical. 

Společně jsme prošli kineziologickým rozborem. Rozbor probíhá na závěsném systému (viz obrázek), kde zkoušíte jednotlivé cviky, pod vedením fyzioterapeuta. Pochopila jsem, že tak jako fungují například "vzorce chování", fungují i "vzorce našeho těla".

Laicky řečeno: 


Každý cvik a pohyb je zaměřen na zapojení určitých svalů. Pokud se naučíme cvik dělat špatně, tedy zapojovat při něm „ty nesprávné svaly“ které pro daný cvik nejsou určeny, své tělo můžeme zbytečně přetěžovat.

Tělo si na tento vzorec navykne a pak děláme cvik špatně, stále dokola.


Ne vždy naše svaly používáme správně a už vůbec ne rovnoměrně. Tato terapie nabízí účinnou možnost, jak vzorce našeho těla přeprogramovat tak, aby byly zapojeny správné svaly u daných cviků. Pomocí Redcord se nejprve naučíme cviky správně a správnost cviků si uvědomíme. Potom je důležité se na své tělo při cvičení soustředit a přemýšlet, jaké svaly bychom měli zapojit. Za krátkou dobu dojde k propojení mysli a těla, kdy si tělo zafixuje, jaké svaly by mělo používat.

Pokud tedy cvičíte profesionálně a nebo je pohyb vaším koníčkem, zkuste si ověřit zda je vše, tak jak má být. Vaše tělo Vám bude jistě za Vaši péči vděčné :) A bolesti nohou nebo třeba zad, budou pryč.

Redcord můžete navštívit v centru Brna: Komplexní centrum rehabilitace Rašínova a nebo nově v městské hale Vodova.

Více info na: www.sportovnipece.cz.


Přeji Vám, ať je vaše tělo spokojené a pohyb si užíváte:)

Em