Strojek nebo handpoke?

04.07.2019

Máte rádi tetování a přemýšlíte jaký styl zvolit?

Tvoříte radši sami nebo si něco necháváte navrhnout?

A kam na tetování v Brně?


"K tetování přistupuji jako k umění. Vnímám ho jako umělecký projev, který je pro mě natolik důležitý, že ho chci zaznamenat. Je to druh umění, které chci nosit všude s sebou a proto ho tvořím na své tělo. Stane se pak mojí součástí."


Jaký styl zvolit?


Mám dvě tetování strojkem a dvě handpoke. Záleží asi na vašem rozhodnutí, co si vlastně chcete nechat vytetovat.

Já jsem časem zjistila, že mi vyhovuje více handpoke, ale strojek nezavrhuji.

1) Jeden z důvodu je způsob jakým je barva dopravena pod kůži (handpoke-vpich pod kůži, strojek - nařezávání kůže).

2) Za druhé je to tím, že mi handpoke nepůsobí bolest, ale naopak je to pro mě forma odpočinku."Určitě nechci, aby to vyznělo, že doporučuji všem jen handpoke. Myslím si, že si stejně každý potřebuje přijít na to, co vyhovuje jemu. Ale pro mě je to nejlepší cesta. Nějak je mi tento styl mnohem více přirozený a taky mému tělu příjemný:)"


Chci vlastní návrh nebo si něco nechat navrhnout?

Nejdřív se vždy zamýšlím nad technikou.

Aquarelle, černá linka nebo plné barevné plochy? Odpovězte si sami, co je Vám nejbližší ;) Podle techniky bych pak zvolila člověka, od kterého si nechám tetování vytvořit.

Pak přemýšlím nad motivem.

S motivem na tetování je to různé. Já si ráda tetování navrhuji sama, protože odráží můj pohled na můj život. Zároveň může být fajn nechat si tetování navrhnout od někoho, kdo je pro nás inspirací. Hodně bych, pak s daným člověkem mluvila o významu nebo o sdělení, které si chci nechat ztvárnit ;)

Jak říkají naše babičky: "Budeš to mít napořád." A to mají pravdu ;) Já, ale stejně vždycky odpovídám: "To máš pravdu babi, děkuji že to říkáš, mám tě ráda za to, že to se mnou myslíš dobře. Zároveň nikdo neříká, že to nemůžu změnit nebo upravit, když už se mi to nebude líbit:)"


Stejně je to v našem životě:

"Pojďme riskovat a zkoušet nové věci. Pokud se rozhodneme, že už nám nevyhovují, můžeme je rozhodnutím změnit."


Kam vyrazit v Brně?


Našla jsem si salón POISON BITE, který je asi dvě minuty chůze od mého bytu. Je to úžasné místo, plné skvělých lidí. Můžete si zvolit, jestli chcete tetování strojkem nebo handpoke. Já si vybrala handpoke a svěřila se do péče úžasné slečně #kristinahandpoke. Byl to příjemně strávený čas odpočinkem, povídáním a sdílením.

U Poison Bite se mi líbí, jak nad celým konceptem uvažují. Do budoucna chtějí vytvořit více místo k setkávání. Takže si přijdete nechat vytvořit tetování/umění ale zároveň budete v příjemném prostředí, kde si budete moct otevřeně popovídat, dát si něco dobrého a taky si odpočinout. Prostě příjemně prožít společný čas.


můj příběh:

Jak to u mě s tetováním začalo?


První tetování
Bylo mi asi tak 17 let, studovala jsem grafickou školu a svět tvořivosti jsem začala stále víc žít se vším všudy. O mém prvním tetování jsem přemýšlela nějakou chvíli. Dělala jsem si různé návrhy a protože mám ráda abstrakci, nechávala jsem tvořit svou fantazii. Současně jsem hledala místo na těle, které by pro první tetování bylo to pravé.

Zpětně vnímám jako hodně pozitivní, že jsem vše konzultovala s mou mámou, díky které jsem zvolila místo na zádech, tak abych věděla, že tetování nebude vidět, když nebudu chtít, aby bylo viděno. Myšlenka ukryta v tetování mi dává smysl dodnes.

Druhé tetování

Čas pro druhé tetování přišlo ve chvíli, kdy jsem věděla, že ze mě už asi nebude úředník nebo prostě nebudu vykonávat práci, kde by toto umění mohlo působit nějakou obtíž.

A tak jsem si navrhla druhé tetování (viz obrázek výše). Zvolila jsem tedy už i viditelnější místo a popustila jsem tvořivost. Návrh jsem měla doma schovaný asi rok a pak přišla správná chvíle na tvoření. Každé tetování má svůj příběh. Příběh, jak a kde a s kým probíhalo a stejně tak co je v něm ukryto.

Občas nechám prostě jen mluvit umělce uvnitř sebe. Tvořím a v danou chvíli třeba ani nevím co se v abstrakci všechno skrývá. Zajímavé je, že co všechno je ukryto v tomto tetovaní mi došlo asi až po 5letech.


"Obě tetování jsem si nechala dělat strojkem a co se týká bolesti, tak to nebylo něco, co by se nedalo zvládnout. Asi před rokem jsem navštívila Thajsko, kde jsem poznala handpoke."


Třetí tetování

Tetování vzniklo momentální inspirací, která byla všude kolem. Byla jsem v novém prostředí a četla jsem tehdy knížky od Davida Deida o tom, jak uvažují muži a ženy (neboli, práce s mužkou a ženskou energií). Zároveň jsem byla v přírodě, která doslova podněcovala tvořit. A tak vznik tetování trval asi dvě hodinky. Pak jsme vybrali salón a šlo se do akce. Můžu říct, že po předešlých zkušenostech se strojkem, byla tohle doslova relaxační masáž. Skoro jsem u tetování usnula. A další bonus je, že se můžete jít plavat nebo se potápět ;)

Čtvrté tetování

To už probíhalo v Brně. Zase to byl proces...přemýšlela jsem jaké další tetování si vytvořit. Už asi rok jsem měla v hlavě, že něco přijde. Jen jsem ještě nevěděla co. Jednoduché, výstižné a jasné. Je to název projektu, který tvoříme a tedy: JSEM. Opět se pod tím skrývá příběh, který Vám ráda budu vyprávět až se někdy potkáme.


Tak pojďte tvořit a zvolit si způsob, který vyhovuje právě Vám.

přeji Vám spoustu skvělých nápadů em


"Věřte ale, že umělce má v sobě každý z nás. Pokud se tedy rozhodnete tvořit, jste schopni si navrhnout něco sami a bude to úžasné, bude to Vaše."